Aktivity a výlety:

Nejlepší dovolená aneb zchlaďte se v létě na horách

Špindlerův Mlýn patří mezi oblíbená turistická střediska. Dovolenou si tady vytvoří na míru zkrátka každý. Nezáleží na tom, zda jste vášnivý lyžař, houbař, cyklista, turista, milovník adrenalinu, je vám pět nebo padesát. Špindlerův Mlýn má pro každého z vás něco připraveno. Zábavné i adrenalinové zážitky si užijete na lezecké stěně, v Aquaparku, při jízdě na čtyřkolkách i na bowlingu.

V letní sezóně na vás čekají nejrůznější turistické trasy a cyklistické stezky. Záleží na vás, jak moc si chcete dát do těla. Nenáročné na fyzičku, ale za to zábavné a poučné jsou třeba Mlynářovy vycházkové okruhy, které jsou zapojeny do razítkové hry “Pohádkové Krkonoše”. Mlynář naučná stezka je zaměřena na historii Špindlerova Mlýna. Mlynářovo kolečko vás vezme hlouběji do krkonošské přírody a něco vám o ní prozradí. Poslední okruh se jmenuje Mlynářův výšlap a je vhodný pro maminky s dětmi, ale doporučujeme raději sportovní kočárek. Cesta vede přes vyhlášené špindlerovské atrakce, jako jsou Adrenalinový park, Bobová dráha a Monkey park.

Trochu chůze neuškodí

Chcete si výbornou večeři v hotelové restauraci zasloužit? Pak není nic jednoduššího, než se po horách trochu projít. Do těla si dáte na trasách Svatopetrským údolím, Kolem Bedřichova anebo Do Labského Dolu, kde mimo jiné uvidíte Labský vodopád a můžete navštívit adrenalinový park. Stezky jsou vhodné pro méně zdatné sportovce a bývají přístupné v zimě. Náročnějším horalům doporučujeme turistické trasy a hřebenové túry. Mezi oblíbené výšlapy patří směr Špindlerův Mlýn – Dlouhý důl – Sněžka nebo cesta ze Špindlu na Mísečky.

Šlápněte si do pedálů

Máte raději cyklistické výlety? Velmi oblíbená se stala elektrokola, která vyvezou i rekreační cyklisty na vrcholky hor. Elektrokolo nebo koloběžku si půjčíte ve půjčovně ve Špindlu. Na kolech dojedete až k Pramenu Labe, podíváte se do Strážného nebo do Údolí Bílého Labe. Na trasách na vás čekají nejen nové zážitky, ale i občerstvení v horských boudách a restauracích, a především krásná panoramata Krkonoš.

Místa, která musíte vidět

Ať už se rozhodnete pro výlety autem, lanovkou, na kole, nebo pěšky, jsou místa, která ve Špindlu prostě navštívit musíte, bez nich by totiž Špindlerův Mlýn nebyl tím, čím je. Mezi vaše výletní cíle si rozhodně zařaďte Sněžku. Že už jste na ní byli? A určitě jste na tu naši nejvyšší horu šli přímo ze Špindlu? Dalším vyhledávaným cílem je Pramen Labe. Místo je impozantní i díky kamenné stěně s 26 barevnými znaky významných měst, kterými Labe protéká. Kromě pramenu jsou jednoznačným cílem i vodopády, kterých je tu hned několik. Labský vodopád se náchází na nejhořejším toku Labe a má dobrých 35 m. Turisticky zajímavější je Pančavský vodopád, který nabídne svým návštěvníkům nečekanou podívanou v podobě 148 m vysoké kaskády. Nejlepší místa pro pozorování poskytuje vyhlídka v blízkosti vodopádu a Ambrožová vyhlídka. Za návštěvu stojí samozřejmě i nejznámější špindlerovské boudy – Vrbatova, Labská či Moravská.

Zima ve Špindlu

Zima je nepochybně tím nejkrásnějším ročním obdobím ve Špindlu. Lyžařské středisko Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí svým návštěvníkům služby na vysoké úrovni, a hlavně dokonale upravené sjezdovky různé obtížnosti o celkové délce 25 km. Na své si přijdou i běžkaři, kteří krásy Špindlu poznají z běžkařských tratí, které mají 85 km. Jedna z hlavních lanovek Hromovka je navíc vzdálená pouhé dvě minuty od Hotelu Hradec.

Když vás lyžování omrzí, zkuste sáňkařskou i bobovou dráhu, zrelaxujte své unavené tělo v našem hotelovém wellness nebo v Aquparku, zajděte si na bruslení a projeďte se na sněžném skútru.

Lyžování pro všechny

Jedna ze skvělých věcí ve Skiareálu je opravdu široký záběr různých sjezdových tratí. Zkušení lyžaři a snowboardisté si svou jízdu vychutnají na sjezdovce Svatý Petr, kde na ně čeká snowpark i s U-rampou. Sportovní jízdu na lyžích si užijete na Medvědíně. Horní Mísečky zvou freestylové i běžkařské nadšence na dokonalé upravené tratě. Hromovka je proslulá svým večerním lyžováním. A Labská otevírá svou náruč především rodinám.

Adrenalin na horách

Vzrušující momenty plné adrenalinu rozhodně zažijete na prkně ve známých snowparcích Svatý Petr, Hromovka a Horní Mísečky. Toužíte-li po jiném adrenalinu, pak se vydejte do hor na skialpech. Skialpinismum se za posledních pár let se stal vyhledávaným a atraktivním sportem, který přináší nečekané okamžiky a dovoluje vám poznat hory z těžko dostupných turistických cest i v zimě. Skialpy jsou oblíbené pro svou svobodnou povahu, jsou vhodné pro výšlapy i sjezdy a skoky. Nezapomínejte ale na to, že každý skialpinista musí mít povinnou lavinovou výbavu.

Naučte se lyžovat

Nechcete strávit dovolenou ve Špindlu, protože neumíte lyžovat? Tak to změňte a nepřipravujte se o skvělé zážitky. Ve Špindlerově Mlýně jsou školy lyžování pro malé a velké začátečníky, pokročilé i zkušené lyžaře, kteří svou techniku chtějí zdokonalit a naučit se něco nového. Kvalifikovaní instruktoři vás také naučí běžkařské a skialpinistické technice. Mezi známé a oblíbené školy patří Lyžařská škola Yellow Point nebo SKOL MAX Ski school. Každá lyžařská škola má vlastní půjčovnu lyží, snowboardů, chráničů a dalšího vybavení.